Strona główna NIL

   


Pomoc

Szanowni Państwo !
"LTC" Sp. z o.o. opracowała i administruje na swoim serwerze portal dedykowany dla lekarzy, jednostek służby zdrowia i instytucji związanych z medycyną. Wierzymy, że nasz portal, dzięki łatwości korzystania, dostępnym funkcjom oraz dużemu zakresowi zawieranych informacji, przyczyni się do popularyzacji wiedzy z zakresu medycyny i informatyki dedykowanej dla służby zdrowia.
Pragniemy zachęcić lekarzy do odwiedzania naszych stron, publikując potrzebne im informacje w atrakcyjnej i przyjaznej formie. Poza tym oferujemy naszym klientom - posiadaczom licencyjnych wersji programu FINN - bezpłatne konta poczty elektronicznej, mając nadzieję przyzwyczaić ich do wykorzystywania w życiu codziennym i w pracy zawodowej najnowszych technik informatycznych i telekomunikacyjnych.
Zespół Informatyczny
"LTC" Sp. z o.o.

Wybierz strony:

» Pomoc - instrukcja obsługi
» Biuletyn Informacji Publicznej
» Poczta @poczta.oil.org.pl


W dziale Serwisy polecamy klasyfikacje oraz kartoteki, w których z uwagi na charakter prezentowanych informacji w pełni wykorzystujemy zalety i możliwości relacyjnych baz danych SQL. Dział udostępnia także portale oraz serwisy opracowane i aktualizowane przez niezależne instytucje i firmy.
Strony Prawo, przepisy zawierają teksty aktów prawnych dotyczących reformy służby zdrowia wydanych po 1 stycznia 1998 roku. Oprócz tego publikują również skrótowe omówienie aktualnych przepisów dotyczących leków i wystawiania recept, uzupełniające informacje zawarte w bazie leków liczącej około 73.000 pozycji.
W dziale Tematy strony Komputeryzacja medycyny są przeznaczone dla lekarzy i jednostek służby zdrowia stojących przed problemem komputeryzacji lub będących w trakcie procesu informatyzacji. Strony są również są również dostępne bezpośrednio pod adresem www.finn.pl i zawierają informacje na temat tworzonej przez LTC rodziny programów przeznaczonych dla jednostek medycznych. Prezentują opis poszczególnych programów rodziny FINN.SQL dla medycyny i stomatologii wraz z cennikiem oraz informacjami na temat kosztów komputeryzacji jednostek medycznych. Dla użytkowników programów publikowane są informacje o nowych wersjach programów i wprowadzonych do nich zmianach, instrukcje obsługi, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Użytkownicy mają możliwość pobrania aktualnej wersji oprogramowania oraz plików zawierających opis instalacji lub instrukcje opisujące działanie programu.

Pomimo coraz większej popularności Internetu, zakres jego wykorzystania jest w wielu miejscach w Polsce nadal ograniczony przez bardzo długi czas wywoływania połączenia lub wolną transmisję danych. Dlatego oprócz Internetu większość wymienionych serwisów publikowanych jest także w postaci Informatora Medycyny zintegrowanego z rodziną programów dla lekarzy i jednostek medycznych, które rozprowadzamy i udostępniamy na płytach CD-ROM. Informator jest dołączany do wszystkich wersji programów FINN, także do programu FINN Lekarz, będącego wersją demonstracyjno - edukacyjną o pełnych możliwościach użytkowych. Od programu FINN Lekarz nie pobieramy opłaty licencyjnej. Lekarze nie ponosząc ryzyka finansowego mogą zapoznać się z zasadami pracy z programem oraz mają dostęp do danych Informatora. Do publikacji w Internecie części bazodanowej naszego serwisu informacyjnego zostały wykorzystane bazy danych oraz programy narzędziowe Sybase. Podobnie oprogramowanie dla lekarzy i jednostek medycznych oparte jest na relacyjnych bazach danych firmy Sybase w systemie SQL. Oznacza to w praktyce, że nasz serwis oglądany w Internecie oraz na płycie CD-ROM jest zbliżony pod względem estetycznym jak i funkcjonalno-narzędziowym, natomiast identyczny pod względem pamiętanych danych.

Mamy nadzieję, że nasz portal, opracowane przez nas bazy danych oraz serwisy informacyjne będą szeroko wykorzystywane przez lekarzy i pracowników jednostek medycznych oraz przyczynią się do usprawnienia ich działań, a co za tym idzie będą miał pozytywny wpływ na poziom opieki zdrowotnej świadczonej ludności. Zapraszamy do korzystania z opracowanych materiałów na wszystkich internetowych stronach pod adresem www.finn.pl.

Dziękujemy za uwagi dotyczące naszych portali - napisz do nas (e-mail).


Pobierz plik (.zip) Prezentacja PowerPoint (pobranie pliku .zip)

Wstecz  
W górę ekranu  
Copyright (c) 2004-2020