Sport

Mecz roku

Drużyna lekarzy stomatologów

Drużyna lekarzy

W sobotę 7 czerwca br. na stadionie KS VICTORIA odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami lekarzy i lekarzy stomatologów.
      Początek spotkania nie wskazywał na to, że gra będzie tak zacięta i emocjonująca. Po paru minutach pierwszą bramkę strzelili lekarze stomatolodzy. Kilka udanych akcji drużyny lekarzy doprowadziło do wyrównania wyniku 1:1. Zdobyta przez lekarzy bramka zmobilizowała stomatologów, którzy w brawurowy sposób strzelili trzy kolejne gole.
      Wynik brzmiał: 4:1. Wówczas do natarcia ruszyli lekarze i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania wyniku.
      Po przerwie stomatolodzy jeszcze cztery razy umieścili piłkę w bramce lekarzy, ci zaś zrewanżowali się przeciwnikom strzeleniem piątego gola.
      Tuż przed końcowym gwizdkiem drużyna stomatologów strzeliła dziewiątą bramkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 9:5 dla stomatologów.
      Gole dla zwycięskiej drużyny zdobyli: Andrzej Kardas - 2, Marek Stępniak - 2, Paweł Wolski, Bogusław Ułamek, Jarosław Rajczyk, Jakub Kleszczewski, Piotr Janik.
      Dla drużyny lekarzy gole zdobyli: Andrzej Kusak, Rafał Niewmierzycki, Jerzy Wnuk, Zenon Ułamek.
      Dopisała pogoda i humory. Emocjonujący mecz zgromadził wielu kibiców, którzy mieli okazję podziwiać kilkanaście pięknych akcji przeprowadzonych przez obie drużyny. Zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Grali widowiskowo i skutecznie. Trenerowi Janasowi życzymy tak wspaniałych i utalentowanych zawodników w drużynie narodowej !

Piotr Janik

Wędkarskie sukcesy lekarzy
      W I Mistrzostwach Polski Lekarzy w Wędkarstwie Spławikowym, które odbyły się 14 czerwca na zbiorniku w Łaziskach, aż dwóch naszych reprezentantów stanęło na podium: II miejsce i srebrny medal zdobył lekarz stomatolog Andrzej Kazek, a III miejsce i brązowy medal - lekarz Piotr Muskała. Nasi reprezentanci obiecali powalczyć w przyszłym roku o mistrzostwo Polski.

Częstochowska Gazeta Lekarska nr 2003/3 - pismo Częstochowskiej Izby Lekarskiej.
Wydawca: Okręgowa Rada Lekarska w Częstochowie.
Dla członków izby lekarskiej bezpłatnie.