Strona główna OIL

   


 
Wspomnienie o por. lek. Dariuszu Uszko

Por. lek. Dariusz Uszko (ur. 15 września 1973 r.) zginął tragicznie 13 stycznia 2006 r. Pozostawił żonę Joannę, synka Pawła oraz córeczkę Nataszę, która urodziła się w dniu jego wypadku i której nie zdążył już zobaczyć.

WSPOMNIENIE

Mam bardzo dużo dobrych wspomnień o moim Darku.
Nie będzie już w naszym domu tak szczególnie swojsko, wesoło i pogodnie. Dariusz sprawiał, że to co było dla mnie trudne, nagle wydawało się proste i nieskomplikowane w działaniu. Nauczył mnie, że należy uciekać od stereotypów, a także jak różnie można postrzegać tę samą sprawę. Moją naiwność w stosunku do ludzi, a także do niego samego skutecznie obnażał. Dzięki temu inaczej postrzegam siebie i innych. Myślę, że bardziej realnie. Darek był niezwykłym człowiekiem.
Dużo uwagi i czasu poświęcał naszemu synkowi Pawełkowi. Był dobrym ojcem. Wierzę, że wesprze mnie duchowo i pomoże mi wychować nasze dzieci.
Darek chciał żyć. Właśnie teraz najbardziej na świecie. Miał wiele planów i pomysłów. Może część z nich uda mi się zrealizować. Tego tragicznego dnia był bardzo szczęśliwy.
Bardzo za Nim tęsknimy.

Joanna Uszko

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękuję!
Za okazaną pomoc finansową i wsparcie koleżankom, kolegom i przyjaciołom Darka ze 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu, z Jednostek Wojskowych w Złocieńcu i Czarnem, a także kolegom Darka i ich rodzinom z czasów Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.
Szczególne podziękowania dla J. P. Jażdżewskich.

Joanna Uszko

"Skalpel" 2006/04 (lipiec-sierpień) - pismo Wojskowej Izby Lekarskiej w Warszawie.
Wydawca: Wojskowa Izba Lekarska w Warszawie.
Dla członków izby lekarskiej bezpłatnie.

Wstecz  
W górę ekranu  
Copyright (c) 2004-2020