Strona główna OIL
Strona główna PULS-u

   



Listy - Otorynolaryngologia

We wrześniowym numerze "Pulsu" ukazały się dość liczne ogłoszenia dotyczące poszukiwania specjalistów dla placówek służby zdrowia oraz kandydatów na biegłych sądowych. We wszystkich tych ogłoszeniach powtarza się błąd: poszukujemy laryngologa lub otolaryngologa.
Pragnę uprzejmie powiadomić, że istnieje ogólnopolskie stowarzyszenie "laryngologów", które - zgodnie z nomenklaturą stosowaną we współczesnym świecie
i statutem zatwierdzonym przez odpowiedni sąd - nosi nazwę: Polskie Towarzystwo Otorynolaryngologów - Chirurgów Głowy i Szyi.
Rzecz polega na tym, że współczesna otorynolaryngologia to rozpoznawanie i leczenie - zwłaszcza chirurgiczne - gardła, krtani, zatok przynosowych i jam nosa, wnętrza kości skroniowej i jej pogranicza oraz szyi. (...)

prof. zwycz. dr hab. n. med.
Grzegorz JANCZEWSKI
emerytowany kierownik
Kliniki Otorynolaryngologii AM
w Warszawie (1977-2003),
były specjalista krajowy
w zakresie otorynolaryngologii



Wstecz  
W górę ekranu  
Copyright (c) 2004  
Redaktor: puls@warszawa.oil.org.pl  
Data utworzenia: 2007-11-08