Strona główna OIL
Strona główna PULS-u

   Sport - VI Mistrzostwa Polski Lekarzy i Pracowników Ochrony Zdrowia w Ringo

Przy pięknej, słonecznej pogodzie 70 zawodniczek i zawodników z dwóch państw walczyło w sześciu kategoriach indywidualnych i jednej zespołowej. Murawa boiska stadionu MOSiR w Radomiu zapraszała po nocnym deszczu do gry bez obuwia, z czego skorzystała niemała liczba zawodników. Gościliśmy lekarzy pracujących ponad 20 lat w Niemczech, którzy wielokrotnie przyjeżdżali na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo, a w tym roku - rozgrywane łącznie z Mistrzostwami Lekarzy.
Zwycięzcy lekarze-seniorzy (w ogólny rachunek nakładu sił należy wliczyć walkę z wiekiem - ruch na rzecz antiaging): 1. prof. Anton Stasch, 2. prof. Włodzimierz Starosta,
3. dr Mieczysław Szatanek, 4. dr Lesław Musur z COMS
z Warszawy, który przyjechał z żoną Janiną i 4 córkami,
w asyście prezes PTR, dr Krystyny Anioł, i sędziego głównego mistrzostw Andrzeja Osaka
Najlepsze trójki rodzinne:
1. Jacek Kociszewski z córką Fariną i synem Tomaszem
oraz malutką Alissą, 2. Urszula i Tadeusz Grabowscy
z synem Damianem, 3. Lesław Musur z córkami Dorotą
i Małgorzatą
Zwycięskie pracownice ochrony zdrowia:
1. Małgorzata Biniek, 2. Beata Włodarczyk,
3. Urszula Grabowska
Medalowi lekarze młodsi:
1. Jacek Kociszewski, 2. Sławomir Kociszewski,
3.Tomasz Grabowski

W klasyfikacji uczestników zwyciężyła ekipa Radomia (187 pkt), przed Warszawą (131 pkt) i Niemcami (80 pkt). Za zwycięstwo w tej kwalifikacji, na ręce dr. Mieczyslawa Szatanka, został wręczony puchar przechodni NIL.
Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli: Ewa Mosiołek z Radomia i Mateusz Chromiński ze Słupska (sześciolatki z zerówki) oraz siedmioletnia Alissa Kociszewska z Niemiec.
Zwycięzcy otrzymali piękne medale - dar Naczelnej Izby Lekarskiej, puchary, dyplomy i kółka ringo - dar Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie oraz Delegatury Radomskiej, a także nagrody rzeczowe, ufundowane przez szpitale radomskie (miksery, suszarki, termosy, komplety porcelanowe, radia turystyczne, zestawy biurowe).
Wszyscy uczestnicy obiecali, że na wakacje zabiorą kółka do gry w ringo i będą doskonalić swoje umiejętności, aby w roku przyszłym zająć miejsca medalowe w siódmych mistrzostwach.

Krystyna Anioł-Strzyżewska
prezes PTRWstecz  
W górę ekranu  
Copyright (c) 2004  
Redaktor: puls@warszawa.oil.org.pl  
Data utworzenia: 2007-09-13