Strona główna OIL
Strona główna PULS-u

   VII Plener malujących lekarzy - Drohiczyn 2007

W dn. 30.06.-8.07.2007 r. odbył się VII Plener Malujących Lekarzy, zorganizowany pod egidą Naczelnej Rady Lekarskiej i Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Tym razem gościliśmy w Drohiczynie nad Bugiem, mieście historycznym, koronacyjnym, o bogatej architekturze sakralnej. O urokach Drohiczyna i pobliskiej Grabarki najlepiej świadczą prace - ich poziom artystyczny jest bardzo wysoki.

W plenerze uczestniczyło 16 malujących i 1 rysownik - Stefan Welbel (jednocześnie muzyk i kompozytor). Z Warszawy przyjechała duża grupa: Regina Antczak-Rutkowska, Zofia Bachowska-Musiał, Włodzimierz Cerański, Jolanta Gradus, Anna Grzybowska, Anita Kuczerowska, Zbigniew Maciejewski, Wiktoria Mikulska i Tadeusz Wolski. Z Gdańska - Jolanta Szmuda, z Poznania - Więcesława Poprawska i Jolanta Silska-Hałupka, z Łodzi - Alicja Naruszewicz-Petrenko, z Olsztyna - Maria Szczepańska, z Rybnika - Krystyna Skupień, ze Szczecina - Mieczysław Chruściel (również filmowiec i harleyowiec z dyplomem "Niezwykłego Lekarza" za rok 2006). Gościnnie uczestniczyła Katarzyna Żuczek - plastyczka z redakcji Medi Press.

Wernisaż poplenerowy w sali kina "Daniel" został zorganizowany przy ogromnej życzliwości pani dyrektor Urszuli Tomasik i jej pracowników z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Gorące podziękowania należą się również pp. Grażynie i Sylwestrowi Adamczukom oraz Teresie Kiszce za rodzinną atmosferę i znakomite warunki bytowe.
Plener - mimo zmienności aury - udany pod każdym względem, uzupełniany wieczornymi koncertami Stefana oraz poezją Zbyszka i jego wnuczki Elyane.
Drohiczyn jeszcze odwiedzimy.


Włodzimierz Cerański

Wstecz  
W górę ekranu  
Copyright (c) 2004  
Redaktor: puls@warszawa.oil.org.pl  
Data utworzenia: 2007-09-11