Strona główna Meritum


Aktualny numer
Przegląd numerów Meritum
Przegląd tematyczny
Prawo (uchwały, apele)
Praca dla lekarzy
Komunikaty KPOIL
Z żałobnej karty
Szukaj w Meritum
Redakcja Magazynu Meritum


   

Strona istnieje od 1 stycznia 2002r.
Odwiedzana licznik razy.


    *** GRUDZIĄDZ   ***   TORUŃ   *** WŁOCŁAWEK  ***
Seniorzy

Koleżanki i Koledzy!

      Komisja Senioratu i Samopomocy przedstawia plany wyjazdowe, turystyczne i rehabilitacyjne na rok 2011 oraz 2012 (orientacyjne).
      W listopadzie - zapraszamy na piękną operę Verdiego do Poznania - 24 listopada 2011 r. Koszt przejazdu i biletu 100,00 zł od osoby. Zapisy do 20 października br.
      W dniach 6 - 12 listopada 2011 r. - proponujemy turnus rehabilitacyjny w Kołobrzegu. Koszt 690,00 zł + taksa klimatyczna, obejmuje przejazd autokarem, pobyt w bardzo dobrym sanatorium, dwa posiłki dziennie i 10 zabiegów rehabilitacyjnych. Zapisy do 20 października br. Dysponujemy 20 miejscami.
      6 stycznia 2012 r. - tradycyjne Spotkanie Noworoczne, na które serdecznie zapraszamy.
      Planujemy również wyjazd do Warszawy do opery, połączony ze zwiedzaniem Zamku Królewskiego i Wilanowa, a także do opery w Bydgoszczy. Obydwa wyjazdy i ich terminy uzależniamy od programu operowego na przyszły rok, którego jeszcze nie znamy.
      Marzec 2012 r. - chętnych zapraszamy do Niemiec na "Wyspę tropikalną". Trzydniowy wyjazd 280,00 zł przy 42 uczestnikach w tym przejazd, wstęp, nocleg i ubezpieczenie. Termin dokładny po zgłoszeniach.
      Kwiecień 2012 r. - planujemy wycieczkę do Pragi czeskiej. Cena 840,00 zł na 4 - 5 dni.
      Maj lub początek czerwca 2012 r. - 14-dniowy turnus rehabilitacyjny w Darłówku (cena podobna do tegorocznej).
      Ponadto możemy zorganizować wyjazd do Zakopanego i na baseny termalne w Słowacji. 7 dni w cenie 640,00 zł w pokojach dwuosobowych. Terminy i szczegółowy program po zgłoszeniach uczestników.

Przewodnicząca Komisji Senioratu i Samopomocy
Małgorzata Kędzierska


Zarząd Lekarskiego Stowarzyszenia Senioratu w Toruniu informuje:

      Na posiedzeniu Zarządu w dniu 12 września 2011 r. został uchwalony następujący plan pracy na miesiące: październik, listopad i grudzień 2011 r.
      • rozpoczynamy wizyty w domach seniora na terenie kilku miast i gmin, z którymi nawiązaliśmy pisemny i telefoniczny kontakt w celu uzgodnienia formy współpracy,
      • ustaliliśmy po konsultacjach z kolegami, że spotkania integracyjno- towarzyskie w Kawiarni Damroka będą odbywały się w poniedziałki od godziny 16.00. Zapraszamy już od 19 września br. życzymy miłych, radosnych chwil przy kawiarnianym stoliku,
      • anonimowa ankieta o potrzebach środowiska lekarzy seniorów tj. mieszkaniowych, socjalnych, opiekuńczych, prozdrowotnych, intelektualnych, finansowych itp. Została opracowana przez zespół młodych socjologów z panem Krzysztofem Kanabajem na czele w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Wsparcia Incjatyw Pozarządowych Tłok. Ze względów organizacyjnych, czasowych i po to, aby do ostatecznego opracowania wniosków, z jak największej liczby uzyskanych odpowiedzi mieć więcej materiału i czasu ankieta będzie umieszczona w grudniowym meritum.
      Ponieważ ciągle jeszcze spływają informacje o stanie naszego konta i stanie finansowym (1%) zarząd uznał, że tą informacje przekażemy kolegom całościowo w pierwszym numerze 2012 r.
      W październiku Zarząd planuje pierwszy wyjazd do Brodnicy w terminie uzgodnionym z kolegami z terenu, gdzie mieszkają lekarze seniorzy, w tym członkowie naszego Stowarzyszenia.

Toruń, 13 września 2011 r.
Alicja Godlewska-Niezgoda
Prezes LSS w Toruniu


Koleżanki i Koledzy!

      Ze względu na trudności w bieżącym informowaniu Państwa o organizowanych wyjazdach, proponowanych wycieczkach, spotkaniach itp. prosimy o podanie do Izby Lekarskiej numerów swoich telefonów komórkowych, gdyż byłaby to najlepsza metoda kontaktu - drogą przesyłania SMS-ów. Ci z Państwa, których numery telefonów komórkowych są w posiadaniu Izby prosimy o zgodę na takie kontakty - drogą przesyłania informacji przez SMS. Niezgłoszenie sprzeciwu będziemy traktować jako zgodę.

Komisja Senioratu i Samopomocy


UWAGA LEKARZE SENIORZY

      Przewodniczący Rady Ordynatorów Wojewódzkiego Szpital Zespolonego w Toruniu dr Maciej Jackowiak informuje, że decyzją Rady Ordynatorów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu osobą odpowiedzialną za kontakty ułatwiające dostęp do diagnostyki i leczenia dla Lekarzy Seniorów, będzie dr Paweł Wudarski (telefon kontaktowy 601 648 314) - Ordynator Oddziału Chorób Płuc.
Meritum 2011 nr 5 - pismo Kujawsko-Pomorskiej Izby Lekarskiej.
Wydawca: Okręgowa Rada Lekarska w Toruniu.
Dla członków izb lekarskich bezpłatnie.

Wstecz  
W górę ekranu  
Copyright (c) 2004-2020