Strona główna OIL

   


 
Zmagania sportowców-lekarzy

       W trakcie XX-go już Biegu Sokoła 4 kwietnia 2004 r. w Bukowcu Górnym koło Leszna lekarska brać rywalizowała po raz ósmy w Mistrzostwach Polski w biegu na 15 km.
      Wspaniała oprawa biegu, licznie zgromadzona na trasie publiczność oraz pięknie przygrzewające wiosenne słońce towarzyszyły nam w trakcie całego biegu.
      Wielką formę pokazał 30 letni stomatolog z Głogowa Paweł Paliga. Uzyskał on bardzo dobry czas 53 min 58 sek. wyraźnie wyprzedzając kolejnych na mecie anestezjologa z Rabki Lucjana Habiedę i pediatrę z Sandomierza Jacka Łabudzkiego, którzy także poprawili swe dotychczasowe rekordy życiowe. Także lekarskie małżeństwo Marzena i Igor Wątek z Kielc odnotowali znaczący sukces plasując się na podium w swoich kategoriach wiekowych.Na mecie maratonu. Stoją od lewej: J. Bałnoga (Lublin), J. Łabudzki (Sandomierz) J. Grzelec (Gdańsk) i L. Habieda (Nowy Targ)
      W dniu 18 kwietnia 2004 pierwsza czwórka z Mistrzostw Polski Lekarzy w Maratonie z ubiegłego roku w Poznaniu, wzięła udział w jednym z naj słynniejszych biegów maratońskich świata Flora Marathon w Londynie. Pomimo padającego deszczu! na trasie zgromadziło się ok. miliona osób zagrzewając do walki 33 tys. biegaczy z całego świata.
      Perfekcyjna organizacja, niesamowity doping, piękna trasa biegnąca wśród znakomitych historycznych miejsc Londynu(Tower Bridge, Big Ben, Westminster, Buckingham Palace) sprawiła, że z kilometra na kilometr (tu z mili na milę) jakby paradoksalnie trasa stawała się coraz lżejsza.
      Niżej podpisany odniósł w tej wspaniałej atmosferze wielki sukces, ustanawiając czasem 2 h 52 min i 51 sek swój rekord życiowy, jednocześnie plasując się najlepiej z całej polskiej 10-osobowej ekipy maratończyków - amatorów.
      Warto podkreślić, że zwycięzca maratonu Kenijczyk, pomimo mokrej nawierzchni i upadku kilka kilometrów przed metą, uzyskał jeden z najlepszych czasów w historii maratonu (2h 06 min i 18 sek).
      W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować rodzinie Misiewiczów z Utrechtu w Holandii za wspaniałą gościnę czwórki lekarzy maratończyków z Polski w dniach poprzedzających start.

lek. med. Jacek Łabudzki
NZOZ C.M. "Rokitek" (Sandomierz)

Eskulap Świętokrzyski 2004/6 - pismo Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej.
Wydawca: Okręgowa Rada Lekarska w Kielcach. Dla członków izb lekarskich bezpłatnie.

Wstecz  
W górę ekranu  
Copyright (c) 2004-2020