Strona główna OIL

Sport

Zimowe Igrzyska Lekarskie

W dniach 8 - 11 marca 2007 r. w Zakopanem i Nowym Targu odbyły się II Zimowe Igrzyska Lekarskie. OIL w Białymstoku po raz pierwszy reprezentowana była w konkurencjach typowo zimowych. Na nowotarskim lodowisku odbyły się zawody w łyżwiarstwie szybkim (bieg na 500 m), przeniesione z nie zamrożonego toru w Zakopanem. Złoty medal w kat. A do 35 lat zdobył Marian Słowik, student V roku Wydziału Stomatologii Akademii Medycznej w Białymstoku. Tuż za nim z 2-sek stratą uplasował się reprezentant Izby, lek. dent. Marcin Bierć, zdobywając medal srebrny.
      "Zimowy duet" reprezentujący Białystok (wsparty Adamem Dyrdą z Tych) wziął również udział w rozgrywanych po raz pierwszy w historii Mistrzostwach Polski Lekarzy w hokeju na lodzie drużyn 3-osobowych. Po emocjonujących rozgrywkach "nasza drużyna", ulegając w finałach Bydgoszczy oraz Nowemu Targowi, zajęła 3 miejsce, zdobywając medal brązowy.

Tenis ziemny

W dniach 7 - 10.06.2007 r. w Olsztynie odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie Ziemnym, podczas których duży sukces odniósł nasz znany tenisista Zdzisław Hrynkiewicz. Po raz trzeci z rzędu zdobył złoty medal w kategorii 50+ w grze pojedynczej, pokonując kilkunastu przeciwników z całej Polski.
      Gra finałowa odbyła się w dużym upale, przy znacznym zainteresowaniu publiczności. Po 2,5 godz. meczu nasz kolega pokonał w trzech setach Andrzeja Chmurę z Warszawy.

Złoto w siatkówce
i brąz piłkarzy podlaskich
medyków

Na 28 Światowych Igrzyskach Medyków, które odbyły się w dniach 23-30 czerwca 2007 r. w Agadirze w (Maroko), wspaniały sukces odnieśli nasi reprezentanci. Drużyna w składzie: Janusz Korfel, Andrzej Lewszuk, Mieczysław Ereminowicz, Aleksander Korfel (Białystok), Adam Jarzembowicz (Sejny), Krzysztof Makuch (Warszawa), Grzegorz Kinkiel (Wrocław) i Jacek Gołębiewski zdobyła złoty medal w piłce siatkowej.
      Pomimo licznych sukcesów w przeszłości: srebrny medal przed czterema laty w Stirling (Szkocja), dwukrotnie brąz przed pięcioma laty nad Balatonem (Węgry) oraz przed rokiem w Monecatini Therme (Włochy), jeszcze nigdy w historii Światowych Igrzysk Medyków żadna drużyna z Polski nie wygrała tych zawodów. Potwierdzeniem dominacji naszych medyków był złoty medal J. Korfla, A. Korfla oraz K. Makucha w turnieju plażowej piłki siatkowej. Nasi reprezentanci w finale po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu, pokonali drużynę z Niemiec. Uzupełnieniem sukcesów w Agadirze był srebrny medal A. Lewszuka w turnieju indywidualnym kometki mężczyzn.
      Spektakularny sukces odnieśli białostoccy piłkarze zdobywając brązowy medal w drużynie 11-osobowej (po raz pierwszy dla Polski), poprawiając zeszłoroczne 8 miejsce z Monecatini. W drużynie wystąpili: Leszek Magnuszewski, Jacek Zalewski, Tomasz Klemensowicz, Marek Ostaszewski, Adam Rećko, Grzegorz Rakowski, Krzysztof Kochanowski, Rafał Romanowicz, Wojtek Kucharski, Bartłomiej Fuks, Andrzej Bielawski, Krzysztof Kiercul, Abdelrazek Saeid – kapitan, Andrzej Lewszuk. Mistrzami Świata została drużyna włoska, a wicemistrzami hiszpańska.

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy.